Lolland-Falster

Lolland-Falster

Medlemmer: 228
Forside Forum Medlemmer Annoncer MC-er
673 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 0 Svar

Vi åbner Motorcykelmuseet i Stubbekøbing skærtorsdag Vi åbner Motorcykelmuseet i Stubbekøbing skærtorsdag

Stubbekøbing Motorcykel- og Radiomuseum åbner Skærtorsdag d. 24. marts, sæsonen 2016 med at Venneforeningen traditionen tro, arrangerer fælleskørsel for Motorcykler – Veteranbiler og knallerter fra ”Cementen” ved Nykøbing F. Hallen, med afgang kl. 10.00
Venneforeningens formand, Jan Lund Jørgensen udtaler, at fælleskørslen i år vil blive ad den korte / direkte rute via Systofte og Horreby og vi glæder os til at hilse på alle de folk som plejer at stå ved vejen når kortegen passerer.
I år er det 15 år siden at Stubbekøbing Motorcykel- og Radiomuseums Venneforening blev stiftet og vil som et nyt tiltag sælge broderet træf-stofmærke ved OK Tanken i Stubbekøbing.
Der kan ikke modtages kort, så husk venligst kontanter / mønter hvis træfmærket ønskes.

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Køkkenamatur er løst 800 kr.
  • Vandhane skiftes 750 kr.
  • vinduespusning 800 kr.
  • Samle gyngestativ 630 kr.
  • Hænge badeværelsesspejl og soveværelsesspejl op og ophængning af loftslampe ikøkken 850 kr.
  • Græsslåning naturgrund 750 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Vi åbner Motorcykelmuseet i Stubbekøbing skærtorsdag

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce