{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Suzuki GS 500 (Solgt) 2003

1.650 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen mc er oprettet og stemt ind. Opret din egen mc

Suzuki GS 500 (Solgt)

Årgang:
2003
Motor:
487 cc, fir-takt, twin cylinder, luft kølet med DOHC
Hestekræfter
51,30 HP (37,4 kW) ved 9200 RPM
41.20 Nm (4.2 kgf-m) ved 7500 RPM
Fælge
Dæk
Pirelli sport deamon (2007)
Topfart
0-100km/t på 6,5s
ca. 180 km/t
Tuning
Champion luftfilter (tvivler dog på det giver noget særlig, men man kan høre motoren væsentlig bedre, hvilket må siges at være en forbedring)
Styling
TCP helkåbe
GSX sidespejle, de samme som på GS500F
Ekstraudstyr
Mindre blinkslys
Bemærkninger
Jeg købte cyklen i april 2007, da havde den kørt ca. 11k km. På nuværende tidspunkt medio oktober har den rundet 18k. Det er en dejlig cykel, der er nem at vedligeholde og repaperere, de småting der har været har jeg selv kunnet ordne. I juni pillede jeg udstødningen af, fjernede maling med stølbørste og ståluld og spraymalede den igen med varmebestandig maling, som herefter blev hærdet med en varmepistol, meget tidskrævende men flot resultat.
Synes den har været rigtig god at starte på, jeg har aldrig oplevet at den har taget magten fra mig. Dog er den heller ikke så kedelig når man presser den lidt, men alt i alt en rigtig dejlig cykel... Det bliver svært at undvære den en hel vinter!! :(
Kommentér på:
Suzuki GS 500 (Solgt)
Annonce