{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
724 visninger | Oprettet:

slan ger under tanken cbr 900 {{forumTopicSubject}}

har lige haft benzin tanken af, og tømt den, men travlt som man nu har smiley glemte jeg at tjekke hvor den lille slange går hen.
der sidder 3 slanger i tanken, den fra hanen, en tyk slange til benzin hanen, og en tyk enn nok 5-6 mm, er noget overløbs noget, går nedenunder cyklen. og så mit lille problem, en lille slange, 3 mm cirka, sidder fast på en lille studs i tanken, men hvor skal den sidde, skal den også bare gå nedenunder cyklen ??


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fjernelse af træ stub 1.000 kr.
  • Beskæring af æbletræer 650 kr.
  • Rengøring af altan efter duer 1.160 kr.
  • Hænge en TV bænk op+ et TV 300 kr.
  • Ophæng af spejl 550 kr.
  • opsætning af Elfa skinnesystem 1.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  slan ger under tanken cbr 900
  • #1   25. feb 2012 Mit bedste bud er at den skal side et sted omkring indsugning på din kab manifold. tænker at det er det mest logiske, er at den skal have vakum for at åbne for benzin.
    Prøv at se efter om ikke slangen evt passer i længde i forhold til at lille studs der sikker sidder mellem to af dine kaboratorer


Kommentér på:
slan ger under tanken cbr 900

Annonce