{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
797 visninger | Oprettet:

kasper ?
kasper ?
Tilmeldt:
6. feb 2012
Følger: 1 Emner: 1 Svar: 3

Abus granit 8000 {{forumTopicSubject}}

Hej Mg. Har lige købt sådan en Abus granit 8000 skivelås med alarm. Men synes ikke den hyler så højt som min nabos. Nogen der ved hvad det kan være. Kan det måske være batterierne der er ved at være døde eller??

Nogen der ved lidt om dem eller kan hjælpe


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hængt 3 lamper op 1.200 kr.
  • Ophængning af lampe 400 kr.
  • Hænge tre lamper op 800 kr.
  • Samle Ikea Pax to skabe 1.000 kr.
  • Hænge 2 billeder op 450 kr.
  • Udskift kontakter 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Abus granit 8000
  • #1   10. apr 2012 Min bliver lidt "forkølet" at høre på, når batterierne er ved at være nede. Så det kunne godt være det.

  • kasper ?
    kasper ? Tilmeldt:
    feb 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 3
    #2   10. apr 2012 jamen den lyder helt normal. Men den er ikke særlig høj. som om den er blevet skruet ned smiley hehe

  • #3   10. apr 2012 min erfaring med Abus alarm låsene er at de er meget lave, skiftede til boss, men de er så desværre alt for følsom, er kommet til den konklusion at Alarmdelen ikke er noget bevendt , men man har en god skivelås smiley
    men prøv da at skifte batterierne det kan der da ikke ske noget ved



  • kasper ?
    kasper ? Tilmeldt:
    feb 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 3
    #4   10. apr 2012 Ja det må jeg jo lidt prøve. Fordi synes godt nok min nabos alarm er meget højere og den er helt magen til

  • kasper ?
    kasper ? Tilmeldt:
    feb 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 3
    #5   10. apr 2012 Ja det synes jeg. Den burde da at larme rimelig meget i en garage men det gør den sku ikke rigtig. Tror ikke jeg kan hører det derinde hvis den går igang faktisk.

Kommentér på:
Abus granit 8000

Annonce