NOS parts til 80'er priser :) NOS parts til 80'er priser :)
Til jer med gamle Kawas - kig her.
Her har jeg godt nok købt nogle billige dele til min gamle tøs. Han har åbenbart købt hele lageret fra den gamle Kawasaki forhandler i Sverige.
Jeg ved ikke hvordan det ser ud med dele til andre japanere, men til Kawasaki har han en masse spændende dele - jeg har ihvertfald købt en masse dele som ellers var udgået andre steder.
Desværre står der ikke priser på hans hjemmeside, men man kan se om delene er der, hvis man har et part-nr på det man skal bruge.
Jeg købte f.eks en ny bagsvinger til min GPz1100 for 2.100 inkl. porto - den koster 10.500 hos Onlineparts, så lidt kan man da spare.
http://www.nosparts.se/
jul 2010
Følger: 17 Følgere: 64 MC-er: 5 Emner: 29 Svar: 2.335
nu kørte jeg 250 km til et træf på als fredag vi sov der og havde store forventninger, lige indtil godkendelsen hvor den bagerste bremse skulle tjekkes intet tryk og min kammerat fra horsens scooter tog et krumptapsleje ved første omgang, det er bare sur røv men så skal der skrues
jul 2010
Følger: 17 Følgere: 64 MC-er: 5 Emner: 29 Svar: 2.335
NOS parts til 80'er priser :)