{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
878 visninger | Oprettet:

Gode råd til nye MC folk {{forumTopicSubject}}

Inspireret af tråden omkring gode råd.. kom jeg til at tænke på at det måske var en ide med en tråd der henvendte sig til nye i MC verdenen... Dvs mig.. smiley .. blandt andet..

Anywho.. Der sidder en masse kloge hoveder derude blandt skærmen og hvorfor ikke få samlet lidt guldkorn omkring forskellige ting.. så slipper man for at søge i 200 forskellige tråde om ditten og datten.. her tænker jeg selvfølgelig på sikkerhedsudstyr, alarmer, forsikringer, diverse nybegynder bikes osv osv..

Det er lidt en free for all sparring denne her tråd da .. taadaaa.. jeg er ny... og jeg måske ikke lige ved hvilke ting man skal være påpasselig med når man køber ny mc.. and such and such..

Her er nogle stikord fra toppen af hovedet..

-Alarmer
-Sikkerhed
-Forsikring
-Hvilken bike ville du råde en nybegynder til..
-Ting man måske være opmærksom på ved køb af brugt MC
-Pengeslugere ved køb af MC.. og udstyr
-Diverse..

Feel free til at komme med jeres egne input som I ville ønske I vidste dengang I var nye kørere!.. (men som i ved nu).. Bagklogskaben længe leve smiley

Mvh D


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Sætte en dør i til værelse. 1.000 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine 1.100 kr.
  • Udskiftning af defekt af køkkenarmatur 1.800 kr.
  • Skifte lampe 4 x værelse 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Gode råd til nye MC folk
Kommentér på:
Gode råd til nye MC folk

Annonce