{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.226 visninger | Oprettet:

Sidste hånd på mc'en inden sæsonstart! {{forumTopicSubject}}

Hej derude.

Jeg mangler lige at ligge den sidste hånd på min Gsx-r 250 inden den skal samles igen. Jeg har (forgæves) søgt i forummet efter svar på mine spørgsmål.

Derfor håber jeg, at der er nogle derude der kan hjælpe mig!

1. Jeg skal have nyt bagdæk (130/70-17)! Hvad kan anbefales til min mc? Har kigget lidt på Michelin Pilot Activ, er det et godt dæk?
Endvidere er jeg I tvivl om jeg skal bestille hos www.reifenversand.com, da jeg ikke ved om det udligner sig med porto osv. Nogen der har købt hos dem?

2. Jeg søger en nummerpladeholder uden plads til blinklys. Den skal erstatte det monstrum, som er på mit profilbillede! Nogen som har nogle forslag eller links hvor jeg kan købe en? Har set på Louis.de , men ved ikke om den passer? (link fjernet)

Hvis ikke der findes én, er der så et billede/skabelon derude som man evt. kan bygge op om? (Ved ikke lige hvordan den skal formes eller laves)

Det var hvad jeg lige kunne komme på. Der bliver tilføjet mere, hvis jeg beslutter mig for om andet skal skiftes!

Mvh. Thomas


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Airbnb rengøring - 58 m2 500 kr.
  • Montering at TV 500 kr.
  • Fjernelse af hvepsebo 800 kr.
  • Udskiftning af hovededør og kælderdøren 3.000 kr.
  • Hjælp til havearbejde/beplantning. 1.500 kr.
  • Vinduespudsning altan glas væg. Cirka 15 stk 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Sidste hånd på mc'en inden sæsonstart!
Kommentér på:
Sidste hånd på mc'en inden sæsonstart!

Annonce