{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.027 visninger | Oprettet:

Raslen fra motor ? {{forumTopicSubject}}

Smuttede lige ud på motorkontoret (14 km) og omregistrerede min CBR. da jeg langt om længe kom ud derfra og startede dyret, så gav den en tydelig rasle lyd fra motoren, lidt ala en kæde der raslede .
Efter 10 meter gik lyden væk og jeg hørte heller ikke noget til den da den stod i tomgang da jeg kom hjem.

Er det den berømte knastkæde/strammer satan, der ligger på lur til at skulle strammes eller skiftes, eller har i nogle ider om hvad det kan skyldes ?


Ikke nok med det, så kom jeg selvfølgelig til at køre bag et 1 maj optog med deres åndsvage faner, som fyldte den eneste vejbane ud af byen ;( da de endelig går til venstre i et kryds og jeg kan køre forbi, giver jeg dem fingeren, og selvfølgelig lige som den sidte person drejer, står der 2 betjente bag ham/hende, så jeg kommer kørende rystende på hovedet med en finger i vejret til 2 betjente haha åndsvagt.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Beskæring af 2 laurbærbuske 1.550 kr.
  • Gips, isolering, trælægter max en meter lange. Sorteret. 1.000 kr.
  • Elektriker 870 kr.
  • Jeg vil gerne have hjælp til at smide et gammelt 65 tv ud. Jeg bor i stuen og har elevator. 249 kr.
  • Hængt rullegardiner i køkkenet. Slagbor pga jernbjælke. Samt ophængning af en lamper. 1.020 kr.
  • Montering af fem lamper, smide papkasser ud, sætte en indendørs lås på hovede døren 2.900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Raslen fra motor ?
Kommentér på:
Raslen fra motor ?

Annonce