704 visninger
|
Oprettet:
{{ group.groupName }}
Medlemmer: {{group.memberCount}}Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Andre forumemner med "kvindlige billister"
Få billig hjælp fra private
Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.
Seneste udførte opgaver
- Nedtagning af TV fra vægophæng 650 kr.
- Opsætning af dampspærre 800 kr.
- Solid dæk sæt på 400 kr.
- Rengøring 500 kr.
- Installation af loftslampe 645 kr.
- Slibning af egetræs trappe 4.500 kr.
aug 2012
Følger: 4 Følgere: 2 MC-er: 1 Emner: 2 Svar: 19
sep 2011
Følger: 11 Følgere: 13 MC-er: 4 Emner: 30 Svar: 849
Det samme med parallelparkeringen. Hun ved ikke hvad bilen fylder, og har slet ingen rumlig sans, og et par gange er det faktisk ved at lykkes, men hun kører ud igen og prøver fra en anden, og mere forkert, vinkel. Af samme årsag er der meget få kvindelige billedhuggere, den rumlige sans mangler.
Når kvinder pukker på deres fantastiske evne til multitasking, spørger jeg gerne hvorfor den altid svigter, når de skal parkere eller dreje til venstre i et kryds med mere end 2 biler, så flyttes samtalen lynhurtigt over på noget andet. Hvorfor ikke bare acceptere, at der er noget mænd er gode til, og noget kvinder er gode til, og at derfor er smart at vi deles om opgaverne.
Jeg så engang en lækker sild i supermarkedets kasse. Hun klarede uden problemer at pakke en fyldt indkøbsvogn i poser, og samtidigt forhindre tre børn mellem 3 og 7 i at plyndre slikhylden. Det var multitasking i verdensklasse.
kvindlige billister