677 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Svar

Diode-blinklys Diode-blinklys

Hejsa.

Jeg har lige fået de diodeblinklys hjem jeg længe havde ventet på, og glædet mig utroligt til at få på. Nu hvor de imidlertidig er blevet monteret synes jeg ikke det er helt som det burde være.

For uanset om jeg blinker til højre eller venstre, blinker alle 4 blinklys, og desuden med en langt højere hastighed end de burde.

Har hørt man skal have modstand på når man skifter alle 4 blink ud, fordi de nye kun bruger 2W mod 21W standart. Har også hørt at det kræver et nyt blinkrelæ.

Nogen som kan hjælpe, da jeg er lidt på herrens mark, og helst ser en brugbar løsning i stedet for at skille det hele ad og prøve sig frem.

MVH Jeppe


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Inspicering af opgave 205 kr.
  • Udskiftning af stik til “grisetryne” 230V ifm fjernvarmeinstallation. Haster! Vi skal have etableret et 230V el-udtag med jord inden fjernvarme installationen indendørs kan etableres på mandag. Skal udføres autoriseret. Vi har ikke selv materialerne. 1.500 kr.
  • Afmontering af defekt opvaskemaskine og montering af ny brugt 1.000 kr.
  • Lapning af dæk 500 kr.
  • Fugening af bordplade 1.100 kr.
  • Besværlig lås 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Diode-blinklys
Kommentér på:
Diode-blinklys

Annonce