Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Beskæring af buske/træer 1.000 kr.
  • Opgravning af kirsebærlaurbær 3.000 kr.
  • Opvaskemaskine reagerer ikke/ingen lys i display 1.400 kr.
  • Hækklipning 2.800 kr.
  • Klip hængelås op 205 kr.
  • Blocked toilet 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  min nye dragt ...
  • #1   13. jul 2007 ved ikke kun bestilt ... men gå herind og se billeder ..... faktisk nice kval ...

    http://www.superbikez.dk/


  • #2   13. jul 2007 Ja dragterne ser fede ud på tegningerne..

    Men har set "dragtdesignerens" galleri igennem af færdige dragter mv. og jeg må nok sige at jeg ikke er synderligt imponeret.. (Jeg syntes desværre at de ligner en "dårlig tyrkisk kopi" )

    Syntes bare ikke det ser så fedt ud når ikke der bliver brugt ÆGTE fonte af de forskellige mærker, logoer etc.

    Tja, det er min mening om dem , det er jo heldigvis smag og behag.. smiley

    Du glæder dig vel til at få din "helt egen dragt" til bussen smiley


  • #3   13. jul 2007 Hørt..

  • #4   14. jul 2007 Glem det, sialkot i Pakistan er et område på størrelse med fyn.

    Og der bliver 95% af læderdragterne syet, det er der ingen skam i, for de har specialiseret sig i syning af lædertøj.

    Men tro ikke at fordi du har købt en Dainese eller Spyke dragt, at den er syet bedre end alt andet, de bliver også syet i pakistan.
    Der er lagt flere timer i RD afdelingen, men det er de samme pakistanere der syr den!!

    Kristoffer: nævn lige flere end 1 af de respiktive landes mærker der bliver syet hjemme?

    Har været i brancen i flere år, og pakistanernes arbejder er der intent galt i.

    Får selv syet dragter ved http://www.scottleathers.co.uk/ , bliver syet i england, men de er heller ikke gratis smiley

    -
    Morten



  • #5   14. jul 2007 Her synes jeg lige jeg vil give en bemærkning.

    Vis mig den dragt hvor der ikke er benyttet org. fonte. Alle logotypes, logoer er tracet dvs. oversat fra Bitmap-grafik til Vektor-grafik. Logoer og logotypes (fonte) er hentet fra nettet, MC-producenternes eget promotion materiale.

    Så fik vi lige det slået fast een gang for alle.

    Mht. kvaliteten så er vores krav nok en del højere end mange af de dragter I ser ude i forretningerne. Iøvrigt syer den fabrik vi benytter også for et ret så anerkendt markevare-fabrikat. Jeg er bundet af div. klausuler og må ikke oplyse hvilket, men rigtig mange danskere køre rundt i det mærke.

    Til alle tvivlerne - I kan jo bare komme og føle på kvaliteten og prøve pasformen. I skal være hjertens velkommen, men lad være med at dømme ud fra dårligt belyste og uprofessionelle billeder. - Det er ikke fair.

    Billederne fra produktionen er jo ikke salgsmateriale, men alene en slags opfølgning til kunden, så han/hun kan følge med i produktionen af deres dragt - vis mig hvilken anden producent der kan tilbyde dette.

    Vi lægger meget stor vægt på kundetilfredshed, kvalitet, sikkerhed og godt håndværk. Fabrikken har syet MC-lædertøj i over 25 år.
    Det tager 2 mand, 5 dage at sy een af vores dragter, det er over dobbelt så lang tid som det tager at sy en standard dragt.

    Mht sikkerhed, er der al den beskyttelse en moderne dragt bør have.

    Jeg ved at flere mærker har forsøgt sig med titanium i deres dragter, hvilket også lyder fint, men tag en "røvtur" i disse sammen med en benzintank og I vil set et inferno af gnister og ild.

    Som sagt, alle er velkommen til at komme og se, føle og prøve. Jeg kommer også gerne ud til folk og viser frem, blot det er indenfor en rimelig radius i afstand.

    Kritik er godt og konstruktivt - men grundlaget skal være fair og begrundet.

    Mvh
    Thomas E


  • #7   14. jul 2007 kristoffer h og peter s .
    det er fint nok at i er tvivlende og at i hellere vil holde jer til et kendt mrk . men at sige "holder mig til til de sikre mærker da jeg går mere op i sikkerhed end design" det er lige at træde over syntes jeg . har i overhovedet set en af de dragter på nært hold evt haft den i hånden selv .nej vel !!! . så kan man altså ikke udtale sig om deres sikkerhed .
    jeg har intet at udsætte på min dragt og jeg har altså ikke tænkt mig at lade mig nøje ved banekørsel.
    dragterne opfylder absolut mine forventninger og så er jeg sku ligeglad hvor den er lavet .



Kommentér på:
min nye dragt ...

Annonce