{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.401 visninger | Oprettet:

VFR 750 RC36 2 - fælge spørgmål {{forumTopicSubject}}

Hej med jer ! Jeg er lidt træt af mine rc36-2 fælge, både farven og så også at jeg synes at alle andre generationer af vfr's fælge er langt federe. både Rc36-1's fælge og de nyere vfr 800.

Jeg overvejer at finde nogle brugte fælge et sted evt fra en ophug/skråt mc, og håbe jeg kan finde dem i rette farve (sort)

Jeg har derfor læst rundt omkring på nettet hvor folk skriver at man fint kan sætte fælge fra diverse vfr over på hinanden og bytte rundt, læste dog nogle steder at folk mente at hjulet fra diverse modeller ikke ville passe imens andre sagde at det gjorde de (feks var der nogle der skrev at man ikke kunne sætte hjulet fra en rc36 2 over på en rc36 1 fælg - og jeg ville derfor høre om der er nogle af jer der har erfaring med alt dette ?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytning af maleri 640 kr.
  • Hænge billeder op, hænge slanger op og hænge knivmagnet op 450 kr.
  • Hjælp til at få sat en side-markise op 2.000 kr.
  • Vaske guld smede tinge ud sortere tinge 400 kr.
  • Ophængning af 10 billeder på betonvæg og 1 lampe + lednings førelse på 2 andre. 790 kr.
  • Stop an Ifö toilet leaking 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  VFR 750 RC36 2 - fælge spørgmål
Kommentér på:
VFR 750 RC36 2 - fælge spørgmål

Annonce