{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.030 visninger | Oprettet:

Buldren. Ok eller skidt {{forumTopicSubject}}

Hejsa

Jeg har fået monteret et originalt "Akrapovic for Aprilia"-full system på min Tuono R. Til 1000km-eftersyn blev der skiftet til racemapping, og så skulle det vel være fint... Eller...?
Jeg synes nemlig, at den buldrer rigtig meget når gassen lukkes. Ok, det lyder super-fedt, men er det et tegn på, a tingene ikke er helt som de skal være? Motoren har jo lambdasonde og elektronisk indsprøjtning, så den burde selv kunne finde ud af det meste. Nu er jeg jo også gået fra en 600cc 4-cylindret karburatormodel til en 1000cc V2 med indsprøjtning, så måske er tingene bare så meget anderledes...?

Tillægsspørgsmål: Hvis jeg skal have en Power Commander på, hvor er så et godt sted at få den indstillet, hvis det helst skal være indenfor 200km fra Aalborg?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle 1 hjørneskab og 1 reol 1.500 kr.
  • Opsætning af lampe i lampeudtag 500 kr.
  • Opsætning af rispapirlampe 650 kr.
  • Fikset automatisk rullegardin 400 kr.
  • Reparation af udendørslys 1.002 kr.
  • Nedtagning af gammelt blikskur 7.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Buldren. Ok eller skidt
Kommentér på:
Buldren. Ok eller skidt

Annonce