552 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 2 Svar

Koblings problemer! Koblings problemer!

Hejzaa alle sammen!

Jeg har haft skildt min mc af her i vinter og nu er den samlet igen men koblingen vil ikke fungere ordenligt! hvad problemet er ved jeg ikke!

Men efter hvad jeg kan se kører koblings sneglen eller armen? kører frem og tilbage som den skal og man kan stemme den som den skulle passe! men uden funktion!

har derfor åbnet koblings skjoldet men syntes ikke at der er det helt store at komme efter! har en gammel yamaha 4 gear i koblingssneglen på den sidder der en kugle inde i koblingssneglen!

Kan det være den som mangler ? for den vil ikke koble ordenligt ud!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • udskiftning af afløbsrør i køkkenvasken 1.000 kr.
  • Stoppet vandløb 800 kr.
  • Toiletmontering 1.790 kr.
  • Skift af kogeplade 1.300 kr.
  • Jeg skal have gravet et aflangt bed på ca 5x1 mtr. Jeg kan selv ligge ukrutsdug osv, det er kun udgravningen jeg ikke kan. Der er lidt rødder fra hækken. Jorden er en blanding af jord og sand, mest sand. Der skal ikke graves ret dybt. Jeg har en spade og en skovl, men andet har jeg ikke. Det er ikke så stort et stykke der skal graves, så jeg tror ikke det tager ret lang tid. 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Koblings problemer!
Kommentér på:
Koblings problemer!

Annonce