{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.835 visninger | Oprettet:

Jimmy P
Jimmy P
Tilmeldt:
8. feb 2011
Følger: 1 Emner: 2 Svar: 4

Kawa Er6n futtede af!!! {{forumTopicSubject}}

Ja så man nok kan udlede fra overskriften så havde jeg lidt problemer med min mc her forleden dag. Jeg var ude og køre en tur da jeg syntes at det lugtede brændt. Da jeg parkere cyklen står der en røgsky op fra rummet lige bag motoren. Troede først at det var koblingen der fedtede så den var kørt varm. Men jeg har senere erfaret at det var noget helt andet.

Under batteri på min kawa er6n fra 08 sidder der noget som ligner en køle mekanisme. Den sidder i fri luft, skruet fast på stellet. Den er på samme størrelse med en pakke cigaretter og har køleribber hele vejen rundt. Kigger man ind bagved, løber det en masse ledninger ind i netop denne ting, og det er simpelthen her hvor problemet er opstået. Hele ledningsnettet er smeltet væk i sammenkoblingen med denne og kobber ledningerne er blotlagt.

Lyset er holdt op med at virke og den lader heller ikke på batteriet mere. Men lader man batteriet op, så starter den og køre fint.

Nu spørger jeg jer. Hvad er denne ting, hvad gør den og er den dyr smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Spartling af huller i væg 205 kr.
  • Rengøring 750 kr.
  • Fjernelse af træstub 1.400 kr.
  • Fjerne træstamme 700 kr.
  • Bruser slangen er kommet løs for brus hovedet 500 kr.
  • Elektrikerhjælp til udskiftning lysdæmperkontakter til almindelig tænd/sluk kontakter 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kawa Er6n futtede af!!!
Kommentér på:
Kawa Er6n futtede af!!!

Annonce