{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
831 visninger | Oprettet:

On/off kontakt hvor skal ledningerne monteres ? {{forumTopicSubject}}

Hey gutter
Har smidt min prop til min dødmandskontakt væk, og ville derfor afmontere den og installere en on/off kontakt istedet men da jeg følger ledningerne, opdager jeg at jeg vidst har fået rykket dem ene ledning ud af en samlemuffe eller noget lign. ? Min spørgsmål er om der nogle der kan fortælle mig hvor den ledning skal være tilsluttet? Har taget de to ledninger fra dødmandskontakten og monteret en kontakt på dem som i kan se på billed og jeg ved at den ene ledning skal tilsluttes til en gul og rød ledning (fordi det var den før hehe) men hvor skal den anden tilsluttes ? Er helt på bar bund..

Og håber i kan bære over med at jeg er helt grøn men er slet ikke vant til at skrue på MC og slet ikke når det angår ledningsværk

God dag ellers:-)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Havearbejde 3.000 kr.
  • Vinduepudser 960 kr.
  • Jeg har en græsslåmaskine der aldrig har villet starte , har aldrig brugt den. Kan den repareres hjemme hos mig 900 kr.
  • Hænge hylder op 800 kr.
  • Lukning af huller fra varmerør 1.800 kr.
  • Afmontering af gaskomfur 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  On/off kontakt hvor skal ledningerne monteres ?
Kommentér på:
On/off kontakt hvor skal ledningerne monteres ?

Annonce