{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.121 visninger | Oprettet:

Udlufter bagbremser vs1400 {{forumTopicSubject}}

Hej alle

Hr brug for lidt hjælp til og udnytte bagbremser på min Suzuki intruder 1400..når jeg har udluftet den virker den fint nok lige efter..men når den så har stået stille 10 dage virker den ik som den skal igen...Den bremser kun lidt...er der mon stadig luft i systemet ? Den mangler ik væske eller spilder væske ?? nogen forslag til hva der er galt?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • græsklipning 650 kr.
  • Fjern hvepsebo 500 kr.
  • Hækklipning 1.000 kr.
  • Robotplæneklipper fejlfinding 1.030 kr.
  • Rengøring af vægge og lofter ned i grundrens 3.630 kr.
  • Fjerne hvepsebo under udhæng… Kan nåes fra jorden 840 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Udlufter bagbremser vs1400
  • #1   3. sep 2018 Utæthed!!

  • #2   3. sep 2018 Jeg vil mene den ikke er luftet ordentligt ud.., eller der ska ny indmad i bremsecylinderen (koster typisk 3-400kr)

  • #3   4. sep 2018 Hvis du kun lufter ud med bremsen altså ikke bremseudlufter på så kan der godt stå luft i slangen som du ikke kan få ud .

    Jeg har købt mig en udlufter i biltema da jeg ikke kunne lufte kobling ud på min FJ og min søns knallert bagbremse , luften står og køre frem og tilbage og ville ikke med ud.

    Bremse udlufteren er meget nem at bruge den suger luften ud også virker det bare, hvis det ikke er fordi den self er utæt som skrevet ovenfor.


Kommentér på:
Udlufter bagbremser vs1400

Annonce