{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
979 visninger | Oprettet:

Mitas Sport force+ dæk Vs "de kendte" {{forumTopicSubject}}

Hey.

Står og skal have nye dæk på min Dorsoduro 900, da de har spist mine Dunlop Supermax Quailifier, på bare 4500 km.

Jeg overvejer at købe Mitas Sport Force+ dækkene, da jeg for år tilbage havde en Ducati 916 SPS hvor der var monteret Mitas dæk og den klistrede virkelig godt til vejen.

Prisen er i bund og grund mindre afgørende, men i 190/55-17 koster det kun lige over 700. hvor både T31 og Roadsmart 3 begge koster over 1100 kroner, i den størrelse.

Er her nogen herinde som kender dækket jeg overvejer? Så jeg meget interesseret i og høre om det! Er det fx. let at få varme i? Hvor holdbart er det??


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Mitas Sport force+ dæk Vs "de kendte"
  • #1   12. okt 2019 Jeg har kørt bane på min gsxr750 med mitas på, og jeg kørte 1:13 på knutstorp første gang jeg var på bane. Min banecykel får sådan en sæt på når den skal have nyt gummi smiley

Kommentér på:
Mitas Sport force+ dæk Vs "de kendte"

Annonce