Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Udskiftning af rør del på afløb 1.000 kr.
  • Køkkenamatur er løst 800 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 800 kr.
  • Hækklipning 1.600 kr.
  • Vandhane skiftes 750 kr.
  • vinduespusning 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  49CC Kina ATV
  • Sajmon ™
    Sajmon ™ Hjælpe-administrator
    Tilmeldt:
    mar 2004

    Følgere: 293 MC-er: 16 Annoncer: 1 Emner: 125 Svar: 20.726
    #1   5. nov 2021 Øv.

  • #2   5. nov 2021 Altså overløbet i karburatoren??

    Så sidder svømmeren fast eller nålen er utæt, samtidigt lukker din benzinhane ikke ordentligt. Ellers ville det ikke rende derned.
    Hvor gammel er den???


  • #3   5. nov 2021 Hvis bensinen render ud når hanen er lukket, så virker den jo ikke.
    Hvis bensinen render ud når hanen er åben, så har problemet jo intet med din hane at gøre.. Eller er der noget i hane udskiftningen jeg har misforstået ?

    Hvis du ikke vil lytte til fornuft og kører lortet på genbrugsen. så start med at skifte karburator (koster 100,-ish på ebay)

    JEG synes barnet der bruger den har fortjent en Suzuki lt50 smiley


  • #4   5. nov 2021 Problemet er, at der står Kina på den smiley

  • #5   5. nov 2021 Det er spild af tid og penge at rode med sådan noget siger ham der selv engang stod og baksede med sådan noget håbløst lort, og da især når man står med et barn ved siden af der gerne vil ud og køre..så er det bedre at finde på noget andet at lave med dem hvis det endelig er smiley

  • #6   8. nov 2021 utæt nåleventil, eller svømmer der hænger=din karburator bliver oversvømmets... skil ad og fejlsøg. God arb. lyst.

Kommentér på:
49CC Kina ATV

Annonce