{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
511 visninger | Oprettet:

Nyt om geden (og mig) del 2! {{forumTopicSubject}}

Var til tjek ved lægen i dag, og der var vist ik så meget at sige til min fysiske tilstand. Lider af følgerne fra en mindre hjernerystelse, så får ondt i hovedet hver gang jeg skal koncentrere mig, er træt hele tiden osv osv. Det er lidt træls, da det går ud over skolen, hvilket er skidt, da eksamerne presser på.
Ellers lider kroppen af div. slag, men det er vist ikke noget alvorligt.. smiley

Motorcyklen bliver fikset fra top til tå - det fik jeg at vide, da jeg lige var et smut inde forbi Harry for at købe ny hjelm også. Der var ingen problemer som følge af rapporten fra taksatoren! smiley Af hvad jeg ved, bliver følgende skiftet:

Mange kåbedele, styrender, blinklys, kåbeglas, instrumenter, lygter, forhviler + konsol (højre side), potte, forrør, bagsvinger (skulle jeg mene!), tank og sikkert mere smiley

Så nu venter jeg bare på at få dyret igen, og glæder mig som en sindssyg!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • El løbehjul - skift af bremseklodser - kugoo g2 600 kr.
  • Flytterengøring 2.500 kr.
  • Samling af 2 garderober fra jysk 2.000 kr.
  • Manglende strøm i en væg og en toløbet kontakt, der ikke kan slukke i kolonihaven 880 kr.
  • Skift af bruse armatur 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nyt om geden (og mig) del 2!
  • #1   25. apr 2007 det er da træls at sådan noget sker.. og er glad for der ikke skete mere med dig.. det kunne jo ha være meget meget værer..

    det lyder lækkert med din mc..


  • #2   25. apr 2007 Hej Simon
    Dejligt lige at få en lille opfølgning... og det lyder da godt at du rimelig snart er på to hjul igen.... men lad nu lige din krop komme sig helt så du ikke overbelaster den.
    Ærgeligt med skolen - men jeg håber da snart du kan følge undervisningen igen....
    Fortsat god bedring til dig


  • #3   25. apr 2007 Jeg går nu stadig i skole, og var der også hele dagen torsdag (dagen efter ulykken), men det er mere efter skole og under lektieskrivning, at hovedpinen melder sig..

    Forsøger for så vidt muligt at holde mig lidt i ro, og det har jeg tænkt mig at gøre indtil det går bedre med tænketanken!

    Men jeg glæder mig godt nok.. smiley


  • #4   26. apr 2007 Det er da godt at du er så possitiv over det!
    Håber at du og kværnen snart er på toppen igen!

    Og du er som før nævnt, altid velkommen til at komme og tage en tur på min (nok lidt kedelige) GS'er, når hovedet er til det!


  • #5   26. apr 2007 Kan lige tilføje, at jeg har snakket med taksator igen idag, da han ringede til mig i formiddags. Han ville høre hvad jeg havde givet for den, da udgifterne åbenbart nærmede sig, at den kunne anses for totalskadet. Det vil altså sige, at den bliver fikset for (inklusiv arbejdsløn) noget nær 60.000 kr. Holy s***, siger jeg bare!

    Bliver jo ligesom at få en helt ny motorcykel! Men det manglede sgu da også bare.. smiley

    Desuden er der bestilt ny snublekyse - Shoei XR1000 i sort med mørkt visir. smiley


Kommentér på:
Nyt om geden (og mig) del 2!

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce