2.329 visninger
|
Oprettet:
Drosling til Suzuki GS 500 E {{forumTopicSubject}}
Jeg har købr mig en GS 500 og skal have den droslet.
men hvor kan man få fat i sådan nogle sæt med papire på. eller hvordan man kan spare lidt penge på det.
feb 2005
Følger: 13 Følgere: 12 MC-er: 2 Emner: 6 Svar: 123
mar 2007
Følger: 78 Følgere: 76 MC-er: 2 Emner: 105 Svar: 3.225
Jeg er jespers kammerat, godt nok er min gsx-r men ikke den store forskel, procæssen er meget let du ringer til fx. buchberg mc der har jeg fået mit fra 1600 kr. incl porto, du får alle godkendelser tüv også videre, den er godkendt til præcis dit stelnummer derfor kan man ikke få det brugt.
Så monterer du sættet kig i min profil har lavet en lille guide i billeder du kan også skrive til mig er jeg mere end behjælpelig med at guide dig igennem det.
så har du samlet maskinen igen den er blevet sløv som et æsel og du køre til syn du tager de papirer du fik sammen med kittet får den synet og end of story.
Mvh Rune
dec 2006
Følger: 9 Følgere: 8 MC-er: 2 Emner: 7 Svar: 12
det var også sådan jeg selv havde fået fat i det..
men det var bare hvor får man lige fat i kittet når de vil have vildt meget for det i den lokale mc butik..
men mange tak for hjælpen
mar 2007
Følger: 78 Følgere: 76 MC-er: 2 Emner: 105 Svar: 3.225
Hva er meget jeg fik mit for 1600 kr. med porto, min lokale her i hillerød ville også have 2500 for det.
du kan pb mig vis du vil have et nummer til butiken
sep 2007
Følger: 23 Følgere: 21 MC-er: 6 Emner: 117 Svar: 774
Hvis det har interesse, så slå lige på tråden
Drosling til Suzuki GS 500 E
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside