{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.078 visninger | Oprettet:

Pendler tøj {{forumTopicSubject}}

Jeg står og skal til at skifte mit MC tøj ud. Jeg har hidtil kørt i et billigere 2 delt tekstil sæt som jeg har været godt tilfedst med, men tænker nu at det er ved at være på tide med en udskiftning. Spørgsmålet er nu hvad jeg skal have.

Ideen er at jeg vil bruge MC som primær transport fra midt marts til midt november, hvor det meste af vejen til arbjede er motorvej. De to hovedpunkter er sikkerhed og kompfort, også i regn.

Så hvad skal jeg gå efter, er ret blank på mærker og om det skal være tekstil igen eller lædder. Jeg skal gerne kunne have mit normale tøj inden under, så jeg ikke skal skifte når jeg kommer frem. Jeg mangler også støvler som gerne må passe til. Jeg har dog hjelm og hansker.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opgravning og bortskaffelse af planter/buske i bed 750 kr.
  • Diverse el tilslutning 1.600 kr.
  • Sætte ikea “Metod” skab op på køkkenvæg. 600 kr.
  • Ophængning af kommode, og to spejle og et par billeder 700 kr.
  • Hænge 4 lamper op. Samt tilslutning i loftet/væg 2.990 kr.
  • Tilkobling af vaskemaskinen og afkobling af den gamle 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Pendler tøj
Kommentér på:
Pendler tøj

Annonce