510 visninger
|
Oprettet:
Besøg Louis. {{forumTopicSubject}}
Vi er 3 gutter der syntes at vejret var en smule for trist til at køre mc i, så vi snuppede lige bilen og drønede ned til Louis i tyskland (Kiel) for kigge på udstyr og der var masser at kigge på og til de helt rigtige priser, der er meget at sparre på de fleste ting, men det kom da til at koste lidt aligevel ( bare for at kigge )
men det gør jo ikke noget, så er der endnu en god grund til at komme ud og drøne og prøve det nye gear af.
Så kør ned og kig til Louis, det er et besøg værd.
apr 2005
Følger: 41 Følgere: 39 MC-er: 2 Emner: 43 Svar: 280
Det var en fed tur. Kan ikke mindes hvornår jeg sidst har brugt 3 timer i en forretning. Det kan helt klart anbefales.
www.louis.de
aug 2004
Følger: 52 Følgere: 49 MC-er: 1 Emner: 291 Svar: 3.007
Du skal da ikke undlade de saftige detaljer!
jun 2005
Følger: 40 Følgere: 41 MC-er: 9 Emner: 49 Svar: 761
Tror nok det var de hele for denne gang.
jun 2005
Følger: 16 Følgere: 18 MC-er: 2 Emner: 16 Svar: 104
Ja lidt dårlig vejr skal ikke spoler en tur til Kiel til Louis. Der er absolut penge at spare, men denne gang blev det kun til lidt læderfedt og 2 håndleds støtter. Der skal jo lige være lidt penge på kontoen
Men næste gang går det vist til Hamborg for at se en af de lidt større butikker fra Louis. Og der er penge at spare
dec 2003
Følger: 14 Følgere: 13 MC-er: 4 Emner: 79 Svar: 1.092
Martin
jan 2005
Følger: 17 Følgere: 15 MC-er: 2 Emner: 22 Svar: 126
Ronny
feb 2005
Følger: 9 Følgere: 7 MC-er: 2 Emner: 39 Svar: 413
Tag afsted tirsdag eller lørdag. Mandag er en dårlig dag, for både deres Flohmaket og deres Lagerudsalg var lukket.
Flohmarket er åben tirsdag og lørdag. Lagerudsalg har åbent alle dage undtagen søndag og mandag.
/Pia
jun 2005
Følger: 40 Følgere: 41 MC-er: 9 Emner: 49 Svar: 761
Pia H.. tak for oplysningen, næste gang vil skal ned til Louis vil vi nemlig køre til Hamborg da den butik skulle være noget større og så kan vi jo bruge din info..
feb 2005
Følger: 9 Følgere: 7 MC-er: 2 Emner: 39 Svar: 413
Det er også meget nemt at finde frem via deres ruteplan som kan findes på deres hjemmeside ved adresserne til butikkerne.
Vi skal helt sikkert derned igen en dag hvor deres Flohmarket er åbent - det er altid spændende at snuse rundt den slags steder, og vi blev RET ærgelige over at der var lukket i går.
Besøg Louis.