{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  iPhone 3 GS Vs. HTC Desire
  • #1   7. aug 2010 Ville vælge HTC legend smiley Begge de telefoner du nævner bliver trælse at rende rundt med. Legend har den gode størrelse og giver samtidigt ikke så meget køb på skærmstørrelse og den er fin hurtigt. Skiftede fra Iphone til HTC her for et par måneder siden, har aldrig fortrudt det valg smiley

  • #2   7. aug 2010 HTC Desire helt klart, skal selv ud og købe sådan en nemlig smiley

  • #4   7. aug 2010 Gik fra iPhone 3gs til HTC Legend og har fortrudt det 110%. Magen til lort skal man godt nok lede længe efter. Så helt klart iPhone.

  • #5   7. aug 2010 har haft mange mobiler også iphone . har nu desire og det er den bedste mobil jeg har haft.der er lige kommet nyt styresystem til desire android 2,2. og nu kan man se video på mcg og hyggestedet og mange andre videoer på nettet . mega fed mobil man skal bare lige vende sig til den hvis man har haft en iphone . så 100% desire vh bo
    . ,,,,....... de mangler nok


  • #7   7. aug 2010 Har en htc desire og den er rigtig lækker og jeg søgte efter den der opdatering 2.2 på mobilen under indstillinger og den kom da med det samme.
    Synes bare ikke at optagelse i HD fungere optimalt med den nye opdatering.


  • #9   7. aug 2010 Jeg skiftede fra Iphone 3GS til Desire - og gud hvor har jeg fortrudt. Desire kan absolut ikke holde strøm en hel dag. Det kunne Iphone dog.

    Desire kan næsten ikke en-hånds betjenes uden at lave fejl og ligger den i lommen og den ringer, kan du næsten være sikker på at du har afbrudt samtalen inden du får den op af lommen.

    Hvis du har en Iphone 3GS er jeg klar til at bytte.

    Den eneste rigtig gode ting er Dolphin HD browseren, som kører ægte flash - fed ting som mangler på Iphone. Kameraet er også langt bedre på HTC og hertil blitz som fungerer rigtig godt.

    Men dagligdagen med HTC Desire fungerer ikke med mig - jeg savner min Iphone.

    Man kan sige meget om Apple, men de har squ tænkt løsningerne godt igennem inden inden den kom på markedet.

    Mvh
    Thomas E


  • #10   7. aug 2010 Hej alle, tak for jeres indput, jeg hælder selv mest til htc desire, men det er ikke afgjort endnu, derfor dette fine indlæg. Jeg vender tilbage når der er invisteret, så ser vi hva det bliver til smiley God weekend.

    Mvh Lasse


  • #12   7. aug 2010 Lasse:
    Hvis du kan skaffe en 3gs så bytter jeg gerne med en ulåst Desire


  • #13   7. aug 2010 Jeg har en desire skriver faktisk fra den lige nu . Jeg ville klart anbefale HTC . Den har android eller er android . Dem har stor processor og ikke så børne agtige som iPhone ikonerne ligner jo noget til børn . . Klart HTC også bedre kamera

  • #14   7. aug 2010 Har "kun" en Hero... Men skiftet til android er det bedste jeg har gjort på mobil-fronten!!

    Nå ja, og så er jeg barnlig nok til IKKE at ville have en Iphone. Men der er jo en god bid "religion" forbundet med denne diskussion.
    Ideen med open source tiltaler mig meget.... og ja tak, Apple har været fremme i skoene på den front, men er det ved gud ikke med den massive styring de kører på aps til Iphone.


  • #15   7. aug 2010 Desire og legend kan SAGTENS holde batteri over 1 dag... har haft batteri på min 3 dage i træk.

    Det kræver bare at man installere et gratis program der hedder Advanced Task Killer og sætter settings til:

    • Auto kill level -> Agressive
    • Auto kill frequenzy -> When screen off


  • #16   7. aug 2010 Desuden understøtter Iphone ikke flash og da 80% af alle seriøse sider i dag benytter flash så er man fucked på den konto.

    Ydermere findes der et utal af gratis apps, spil m.m til HTC fordi de, modsat apple, tillader 3rd party programmer.

    Så i bund og grund står du overfor dette valg.

    1. Vil du have en telefon der ikke er noget værd før den er blevet jailbreaket = Iphone

    2. Vil du have en telefon der kan alt.... = Desire / Legend

    PS: Ikoner og generel udseende på Iphone er så grimt som det kan blive.
    Fatter ikke at et firma der sælger vare pga design i stedet for funktionalitet laver så grimt et interface. G'sus X!


  • #17   7. aug 2010 Det er nærmest en religion for nogle det her. Find nogle venner der har de telefoner du overvejer og få dem til at demonstrere dem for dig og afprøv dem selv.

    Jeg har selv en iPhone 3GS og er virkeligt godt tilfreds. Andre har HTC og er vildt glade for deres.

    Der er nok lige en ting mht apps man skal være obs på og det er at det er super heldigt at man kan få gratis apps til android, for købe-apps kan man åbenbart ikke få lov at få i dk, da markedet er for småt?
    http://www.mobilsiden.dk/nyheder/stadig-lange-udsigter-til-betalings-apps-i-android,lid.11620/

    På iPhone kan du få mange gratis apps, men også købe-apps, hvis der er nogle af dem du har brug for.

    Så.. Smag og behag - begge parter har helt klart deres fordele, men husk lige at gøre dig klart om der er bestemte apps du absolut gerne vil have adgang til og check om den mobil du ender med at købe også kan levere det du ønsker.

    Mht flash, så er der måske 1 gang på 1 år hvor jeg har savnet det, men det skal selvfølgelig med i beslutningen, ligesom købe-apps skal.

    Find nu den telefon der passer dig bedst og ikke den "religion" der passer dig bedst. smiley


Kommentér på:
iPhone 3 GS Vs. HTC Desire

Annonce