{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
552 visninger | Oprettet:

Hans J
Hans J
Tilmeldt:
23. nov 2007
Følger: 1 Emner: 7 Svar: 23

Zx6r synkronisering {{forumTopicSubject}}

Hej Mc-folk.
Jeg har får nyligt købt en Kawasaki Zx6r fra 95. den kører sådan set fint nok, men den skal helst over et vis antal omdr før den trækker jævnt. Den går ganske fint i tomgang, men snøvler altså lidt når den skal trække fra bunden af.
Jeg har været inde og læse lidt om synkronisering af karburatorerne som en mulig forklaring på problemet?
Andre skriver, at denne model af lidt problemer med rust i tanken, men min erfaring siger mig, at hvis der var skidt i karburatorerne, så ville det være konstant bøvl både i tomgang, og ved andre omdr?
Nå ja ville som end høre, om der skulle være en i Midtjylland der skulle ligge inde med en carbtuner, som måske engang i foråret havde tid til at hjælpe med at synkronisere karburatorerne? Selvfølgelig mod betaling smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af fliser 500 kr.
  • Opsætning fjernsyn på væg 500 kr.
  • Frithængende emhætte installation 3.000 kr.
  • Skift af radiatorventil 1.600 kr.
  • Grave 205 kr.
  • Opsætning af loftlampe, ophæng af 2 billeder, ophængning af lille TV, opsætning af spejl 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Zx6r synkronisering
Kommentér på:
Zx6r synkronisering

Annonce