{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.988 visninger | Oprettet:

H4 led {{forumTopicSubject}}

Er der nogen, der bruger/har erfaring med H4 led pærer på MC'en?
Jeg kan se, at der findes H4 led, der ser ud til at være lige til at sætte i istedet for de konventionelle pærer. Jeg ved godt, at det ikke er lovligt i følge færdselsloven (pga at det regnes for en konstruktiv ændring af forlygten), og at det ikke virker uden videre, hvis motorcyklen har en can bus (hvad min ikke har).
Det er ikke fordi jeg specielt har brug for at køre i mørke. Mere et spørgsmål om synlighed, fordi led giver et kraftigere og hvidt lys. Jeg har monteret to led spots på motorbøjlerne, og kan se, at led lyset er klart lysere/hvidere end nærlyset.

Ups! Kan se via søgefunktionen, at emnet har været oppe tidligere. Der er bl.a. noget med, at det asymmetriske lys forsvinder med led. Kigger lige videre på de ældre tråde.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samling af 2 reoler med låger - er af hhv. 2 og 3 sektioner 1.700 kr.
  • Tilslutning/ophængning af to loftslamper 600 kr.
  • Feste en skinne på væggen i køkken og hænge IKEA skabe op 1.000 kr.
  • Vvs bruser 1.530 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 1.449 kr.
  • TV mounting 850 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  H4 led
Kommentér på:
H4 led

Annonce