{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.196 visninger | Oprettet:

Ktm forum eller nørder ;) {{forumTopicSubject}}

Hej Gutter.

Jeg er varm på en ktm duke 790, helt sprit ny (2019 model)
Men jeg er lidt loren ved deres holdbarhed, service/reservedels priser og generelt bare om det er en maskine man kan bruge på samme daglige basis som en japaner af samme karakter (mt 09, z900, gsxs 1000) til og fra arbejde et par gange om ugen, ca 150 km i alt blandet kørsel.
Er der nogen der har håndgribelig viden på dette punkt ? og ikke bare "KTM er lort, køb en japaner eller tysker" attituden smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ktm forum eller nørder ;)
  • #1   13. okt 2021 Jeg har blandt andre haft 5 KTM-cykler gennem årene og været glad for dem. Kørt 1290 SA-S siden 2017 uden problemer. De første 790'ere havde lidt bøvl m. elektronikken, men det klares via opdatering af softwaren. Og du har vel garanti på sådan en ny (hengemt) cykel, men sørg for at den er helt opdateret v/levering. Så jeg ville ikke være bekymret. PS. Du kan læse alt (godt og skidt) om modellen på fora i Tapatalk. Meget instruktivt.

Kommentér på:
Ktm forum eller nørder ;)

Annonce