429 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 2 Svar

Hvem fanden stjæler et gammelt mccover Hvem fanden stjæler et gammelt mccover

Jeg har været ude og køre lidt her i eftermiddag

Da jeg kommer hjem er mit regn cover som jeg lægger over for natten blevet stjålet, hvem fanden "negler" et 5 år gammelt regncover???????? totalt syge idiot

Først tror jeg det er nogle unger der har leget med det, men efter en tur rundt i området er det stadig ikke til at se.

Hvis der skulle være nogen som har et liggende vil jeg meget gerne høre fra vedkommende.
Jeg skal afsted i sommerhus imorgen formiddag og har derfor ikke mulighed for at købe et nyt og smide over inden jeg tager afsted.

Thomas


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Utæt rørsamling 1.000 kr.
  • Lægning af Stor formats fliser 250 kr.
  • TV+tv bord og nogen hylder 700 kr.
  • Montering af induktionskogeplade 700 kr.
  • Fix a shelf 300 kr.
  • Opsætning af rullegardiner, 2 stk, og flytning af et rullegardin 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvem fanden stjæler et gammelt mccover
  • #1   28. jul 2007 Jeg havde hængt det over en træstolpe og lagt min hængelås (som jeg låser overtrækket sammen med om natten) sammen med min skivebremselås ved bunden af stolpen, gudskelov jeg havde låst både skivelåsen og hængelåsen ellers havde det sikkert også været væk.

    Jeg skal i sommerhus på lolland imorgen.

    Jeg var næsten helt sikker på at det lå og flød et eller andet sted, for der er sgu da ingen der "nakker" sådan en gammel klud......... fuck det er surt.

    Thomas


  • #2   28. jul 2007 Tak til helmutt

    Det passede fint

    Thomas


Kommentér på:
Hvem fanden stjæler et gammelt mccover

Annonce