{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvor meget vedligeholdelse?
  • #1   9. feb 2010 øhhhh... det er vist umuligt at svare på det spørgsmål.....

    for det kommer jo helt an på hvilken stand den mc du køber er i...

    mener jeg

    mvh


  • #2   9. feb 2010 Ja, det er ikke helt ved siden af. Hvis du får fat i en, der er skruet ordentligt sammen, så er den meget pålidelig. Jeg ville nok ikke tage på 5000km motorcykelferie på en, uden at tage et lille værktøjssæt med, men ret pålidelig.

    Du kan, ved en gammel cykel, risikere at købe katten i sækken, så det bliver nødvendigt at investere både megen tid og en del penge i at renovere, før du får samme pålidelighed.

    Mit råd: Køb ikke en særlig gammel motorcykel, hvis ikke du kan lide at skrue. Dermed ikke sagt, at den skal stå adskilt 50 % af tiden.


  • #4   10. feb 2010 Kommer an på om du bor i Kruså ??

    ;O)


  • #5   10. feb 2010 Jeg har haft en fin gammel triumph! Det var det værste læs lort, jeg nogensinde har ejet! Jeg kunne, med flittig skrueri, være nogenlunde sikker på, hvornår jeg kørte hjemmefra! Jeg havde dog ikke nogen anelse om, hvornår jeg kom frem, og hvordan!

  • #6   10. feb 2010 Har haft min i små 3år nu.

    Og har ikke haft problemer.


    MEN.....det kræver at man ved hvad man laver.

    Har man købt katten i sækken, så kan det sku være noget møg.

    Men har man teknisk forståelse, og kan forstå "hvad den siger" hvis det er noget galt, så kører det sku bare.......hele tiden.


    At køre Triumph, kræver ikke MC-fører, men en Maskin-fører.


  • #7   10. feb 2010 Gå efter en der står i så original stand som muligt, og som har haft en ejer der ved hvad han gør.
    Og lad være med at skrue på den med mindre du selv ved hvad du gør.
    I så fald skal den nok holde dig godt kørende.


  • #8   10. feb 2010 ja jeg har haft min i et par år og kørt en del på den uden problem jeg syntes det er en dejlig lille cykel jeg betalte lidt extra og fik et fint eksemplar

Kommentér på:
Hvor meget vedligeholdelse?

Annonce