Hjælp til ontering af Defa DT30 Hjælp til ontering af Defa DT30
Hej Alle..
Jeg har for ikke så lang tid siden købt en CBR600RR..
Senere finder jeg så ud af at der ligger en Defa DT30 under bagsædet.. Det spændene er så om den virker tænker jeg.. og kantakter straks Defa for at få oplyst hvordan jeg kommer igang..
Jeg gør så som han siger men ser ikke ud til at virke.. dagen efter prøvede jeg at tage sædet af for at se om det nu os var monteret nede ved batteriet, og ser at det kun er en brun ledning som er monteret.. og at der løst hænger en rød, sort, lilla og orange ledning... altså kun 1 ud af 5 ledninger er monteret så det er sku nok derfor den ikke virker..
Så der er håb endnu for at jeg li har fået sådan en gratis med...
Mit spørgsmål til jer er så hvad jeg skal gøre med de resterende ledninger.. kan næsten gå ud fra at rød skal til plus og sort til minus.. men hvad med den lilla og orange ledning...? er de overflødige? og hvad med den brune? skal den være monteret som den er nu i forvejen..?
Hilsen Daniel
mar 2007
Følger: 15 Følgere: 13 MC-er: 5 Emner: 184 Svar: 4.928
aug 2007
Følger: 4 Følgere: 72 MC-er: 9 Emner: 154 Svar: 2.170
Hjælp til ontering af Defa DT30